Jump to content

Podsumowanie kwiecień 2021

Zobacz co ciekawego działo się na sieci w tym miesiącu!

Kliknij i zobacz

Comiesięczny reset rankingu

Wejdź i odbierz swoją nagrodę!

Sprawdź czy wygrałeś!

Redaktor? Moderator? Technik? Grafik?

Przejmij inicjatywę i wykaż się!

Tu możesz złożyć podanie

Nasi partnerzy:

Sign in to follow this  
Misiu

Jak wgrywać Pluginy do CS:GO? [PoRaDnIk]

Recommended Posts

Posted (edited)

1. Co to są pluginy - Modyfikacje wprowadzające na serwer specjalne tryby, zabawy i tym podobne.

2. Skoro już wiecie co to pluginy, to jak je wgrywać? Najwygodniej jest posiadać program przykładowo WinSCP & FileZillajeśli jednak nie chcesz pobierać żadnego programu możesz zrobić to przez Hosting wchodząc w zakładkę 'Modyfikacje'.

3. Po tym jak weszliśmy już w nasz program należy kliknąć sesja -> nowa sesja i tam wprowadzamy dane takie jak Konfiguracja-WebDAV-WinSCP-2.jpg

Wszystko bierzemy z hostingu z zakładki FTP.

4. Po zalogowaniu ukarzą nam się 4 foldery 

Platform

CS:GO

BIN

Nas interesuję folder CS:GO klikamy na niego i ukazuję nam się kilka folderów, każdy służy do danej rzeczy nie ma folderu, który jest po to, aby być. 

5. Rozpiska folderów, na razie napiszę podstawę 😄 

Ścieszki ---> 

Mógłbym rozpisać każdy folder ale jest to bezcelowe 😆, więc zacznę od tych najważniejszych 

csgo/addons/sourcemod/configs ->>                        // tutaj znajdują się pliki konfiguracyjne, edytujemy tu wszystko od cen do wyglądu.
csgo/addons/sourcemod/logs ->>                              // Pliki z logami, jeśli jakiś gracz wykorzystuje błędy (czyt. JA) tutaj tego szukamy.
csgo/addons/sourcemod/plugins ->>                      // tutaj znajdują się pluginy, które wgrywamy.
csgo/addons/sourcemod/plugins/disabled ->>     // tutaj znajują się pluginy, które są wyłączone.
csgo/addons/sourcemod/scripting  ->>                // tutaj znajdują się pliki z nieskompilowanym kodem danego pluginu 
csgo/addons/sourcemod/translations ->>             // tutaj są pliki językowe potrzebne do niektórych pluginów nie każdych.

6. Wgranie przykładowego pluginu. Posłużę się tym pluginem sm_ukryj plugin wrzucamy do csgo/addons/sourcemod/plugins po czym zmieniamy mapę na serwerze i wszystko będzie działać, jednak ten plugin nie potrzebuje modyfikacji lecz większość już tak 😄 

Widzowie wiem, że i tak nic z tego nie zrozumiecie bo to trzeba mieć iq dodatnie ale dajcie reputację dzientki!1!1!!11

Poradnik napisany przeze mnie 🙂

Edited by Misiu
  • Plus 1

5 godzin temu, Misiu napisał:

csgo/addons/sourcemod/configs ->>                        // tutaj znajdują się pliki konfiguracyjne, edytujemy tu wszystko od cen do wyglądu.

Zapomniałeś dodać, że pliki konfiguracyjne mogą znaleźć się zarówno w powyższej ścieżce jak i w csgo/cfg/sourcemod

csgo/addons/sourcemod/logs ->>                              // Pliki z logami, jeśli jakiś gracz wykorzystuje błędy (czyt. JA) tutaj tego szukamy.

No niezbyt, oczywiście można zrobić plugin, który pokazuje działania danego gracza ze wszystkich zakresów jego czynności w danym pluginie, ale gdyby każdy plugin tak miał to te logi były by po prostu zaj*bane syfem. W logach można najczęściej ujrzeć błędy wywołane przez pluginy oraz logi, które przesyłają pluginy jeżeli znajduje się w nim linka "LogMessage".

csgo/addons/sourcemod/plugins ->>                      // tutaj znajdują się pluginy, które wgrywamy.

do .../plugins/disabled też wgrywamy pluginy, sprecyzowałbym to jako "tutaj znajdują się pluginy, które działają ja na serwerze

csgo/addons/sourcemod/translations ->>             // tutaj są pliki językowe potrzebne do niektórych pluginów nie każdych.

No to też tak trochę średnio. Do każdego pluginu możemy dodać tłumaczenie, aby gracze z innych krajów rozumieli co i jak, a w tej ścieżce znajdują się pliki, które należy zrobić 'własnoręcznie', w których możemy przetłumaczyć tekst na różne języki

Posted (edited)
4 godziny temu, joziu napisał:

sprecyzowałbym to jako "tutaj znajdują się pluginy, które działają ja na serwerze

Co XD?

Zapomniałeś dodać, że pliki konfiguracyjne mogą znaleźć się zarówno w powyższej ścieżce jak i w csgo/cfg/sourcemod

No zapomniało mi się dopisać 😕

No niezbyt, oczywiście można zrobić plugin, który pokazuje działania danego gracza ze wszystkich zakresów jego czynności w danym pluginie, ale gdyby każdy plugin tak miał to te logi były by po prostu zaj*bane syfem. W logach można najczęściej ujrzeć błędy wywołane przez pluginy oraz logi, które przesyłają pluginy jeżeli znajduje się w nim linka "LogMessage".

Nooo niby dobrze napisałeś, ale raczej każda osoba (raczej) ma taki plugin ... (bynajmniej jest na internecie)

No to też tak trochę średnio. Do każdego pluginu możemy dodać tłumaczenie, aby gracze z innych krajów rozumieli co i jak, a w tej ścieżce znajdują się pliki, które należy zrobić 'własnoręcznie', w których możemy przetłumaczyć tekst na różne języki

Yyy no to mi tak w zasadzie chodziło, jednak tłumaczenia są na Internecie (do pluginów z Internetu)

Jeśli jednak tworzymy własny np, do sklepu to chyba jasne , że nie piszemy po angielsku nazw tylko po polsku :<

Edited by Misiu