Jump to content

128TR na serwerze Only DD2

Czujesz różnicę?

Nowy Opiekun, Nowy TickRate

Grafika Otoczenia Profilu

Jeszcze więcej możliwości!

Zobacz jak jeszcze bardziej spersonalizować swój profil na forum

Usunięcie Składek Adminów

Gamechanger?

Wejdź i sprawdź jak będzie to działać teraz

Zloty Nietoperzy

Nowy, cotygodniowy event - w każdą sobotę VIPy do wygrania!

Dowiedz się więcej

Nasi partnerzy:

Sign in to follow this  
3majsie1995

Poradnik robienia "Ładnych Grafik"-(Mój tok rozumowania)

Recommended Posts

Poranik robienia "Ładnych Grafik"(Mój tok rozumowania)

Duża ilość osób, pytanie mnie, "Jak ty to robisz, że roisz takie ładne grafiki...". Oczywiście na to nie ma jednogłośnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, co robimy w danym momencie. Jako iż na tym forum przeważają (W sumie nic innego tu nie ma :) ) sygnatury oraz avatary, to omówimy dziś właśnie tę tematykę, tematykę robienia schludnych arcydzieł :)

Podzielmy sobie grafikę na dwa rodzaje, prostą oraz tą skomplikowaną

Prosta - Bez jakiś większych bajerów, ma pokazywać krótko przekaz, przede wszystkim ma być czytelna. W tym przypadku wystarczy znać, głównie podstawowe funkcję programu graficznego, którego używamy.

Skomplikowana - Wbrew swojej nazwie nie chodzi w niej o to by była trudna do zrobienia, choć oczywistym jest to, że jest na logikę trudniejsza niż grafika „Prosta". Składa się ona z dużej gamy rzeczy, różnych bajerów np. cienie, blaski czy inne wodo tryski. Wchodzą w nią często filtry oraz obeznanie się w programie, którego używamy.

Najpierw umówimy sobie grafikę Skomplikowaną. Pozwolę sobie użyć do tego mojej pracy dla @Hivey. Na końcu wspomnę o grafice prostej...

Rodzaj pracy: Sygnatura

Tematyka: Coś w stylu post-apo

Napisy: Hivey/ Hivey Admin Arenek 128 (Druga opcja według uznania grafika tzn. jak będzie ładnie wyglądało z taką ilością tekstu, ale jak ktoś ma czas to może zrobić oba warianty 🙂)

Kolorystyka: Tak aby się nie zlewała z tłem, ale żeby była ładnie dopasowana 😄

Przydatne informacje i uwagi: Głownie chodzi mi o takiego typowego "soldiera post-apo" coś w stylu Metro 2033 etc. Coś w tym deseń cnie

Wymiary: 1100x150

Link pomocniczy: ---

Zapoznałem się z Regulaminem działu Grafika (tak/nie): Afkors, że tak 

Przykładem tutaj będzie program Adobe Photoshop CC 2018*
A więc rodzaj pracy, sygnatura. Tworzymy obraz o rozmiarach 1100x150.
Patrzymy na Tematykę i próbujemy w głowię zrobić wstępny projekt, nie ma co, moim zdaniem wymyślać wyglądu pracy, pod czas jej tworzenia, ponieważ możemy się niepotrzebnie rozmyślić i cała praca idzie wtedy na marnę. Oczywiście taka sytuacja może również wystąpi, gdy mamy mniej więcej ułożone w głowie jak ma praca wyglądać, ale gdyby zarzucić osobistą dominantę takich przypadków, to byłaby to sero mała ilość, ponieważ skoro potrafimy sobie to wyobrazić w głowię, to raczej powinno nam się to podobać.
W tym przypadku tematyką jest „Post-apo”, ja post apo stereotypowo wyobrażam sobie „Gościa stojącego plecami do kamery, który skolei patrzy na jakiś wybuch.”, tak też zrobię.
Moim pobojowiskiem będzie Irak oraz te piękne, a zarazem przytłaczająco przykre zdjęcie:
LINK

Hymmmm... Post-apo, do tego najczęściej pasuję czerń i biel, dlatego też, nasycenie ustawiam na -100.
AT2sW8n.png
Ten gość wygląda super, na pewno, tak jak i w moich zamysłach będzie trzeba w niego potem ingerować, dlatego też zaznaczę go, oraz stworzę z niego oddzielną warstwę (Ctrl+j). Przyciemniłem go od razu, ponieważ później będzie go oświetlał wybuch.
AT2sW8n.png
Tak jak i wcześniej wspomniałem, gościa będzie oświetlać wybuch, dlatego też wyszukuje w Google frazę Atomic Bomb i wybieram interesujący mnie obrazek, potem wklejam go oraz dodaje do tego różne smaczki jak np. Fala uderzeniowa, ogień, dym, oraz rozbłysk.
8DTZzmp.png

sTuybJ2.png

agfOnjB.png

DPGdomY.png
Po bokach daję cienie, oraz rozjaśniam środek, w tym przypadku kolorem pomarańczowo-czerwonym. Dodaje również bardzo małą ilość iskier na ustawieniu warstwy (Rozjaśnianie), Iskry można zrobić z kilku warstw, ważne by jedna z tych warstw była rozmyta, by stworzyć efekt głębi. 
MFhfCMQ.png
U mnie słabo wyszedł efekt przyciemniania boków, dlatego użyłem pędzla SMOKE i je pomalowałem na czarno, po czym nałożyłem na nie teksturę betonowej ściany, po czym trochę przyciemniłem.
Dlaczego na czarny nałożyłem texture (zdjęcie ściany)? Ponieważ według mnie robienie napisu bądz malowanie czegoś (Bez wliczania w to grafiki rastrowej oraz wektorowej) jedną barwą, jest po prostu słabe i mało kreatywne. Teraz czas na napis „Hivey”, sam nick, ponieważ więcej słabo by wyglądało. Napis również posiada własną texturę, dokładnie zniszczonego miasta, oraz cień pomarańczowy.

FYxjckU.png
Co do boków to również nałożyłem texture zniszczonego miasta, przyciemniłem.
HIUrjxz.png
Do samego napisu domalowałem, takie jakby błyskawice, oraz pojaśniałem go od strony wybuchy.
Igk24FD.png
Przyciemniłem bardziej boki, dodałem więcej iskier, dodałem paski po bokach oraz dałem takie fajne, rozbryzgi farby.
mgEzqdb.png
Na szczęście już koniec, dodałem filtr LNK, więcej iskier, oraz pod napisem dałem takie czerwone krople farby.
A OTO I EFEKT KOŃCOWY:kklgDO8.jpg

Nie był to poradnik, „jak się to robi”, a bardziej mój tok myślenia, by tylko pokazać rzeczy, na które często nie zwraca się uwagi, a właśnie dzięki takim pierdołom obraz wygląda lepiej.
Każdy to powinien interpretować we własny sposób oraz modulować to do tematyki.

Co do grafiki „Prostej"... Dużo nie będę tu tłumaczył, mogę powiedzieć, że właśnie ta grafika niestety występuje u nas najczęściej. Spokojnie, nikogo nie linczuje z tego powodu, ponieważ rozumiem, że robicie to za darmo, dlatego możecie nie chcieć wkładać w to więcej „niż 5 minut". Sama grafika opiera się zazwyczaj na 2 rzeczach, danie tła adekwatnego do tematyki, oraz danie napisu od zleceniodawcy. Czasem przewinie się do tego jakiś filtr i koniec niestety...

• Plus 2

Guest poniacz

Twoje prace są fajne ale nad czym ty się tutaj tak rozwodzisz przecież są to tylko efekty ale w większej ilości.. znaczy bardzo dobrze że robisz o tym poradnik but za bardzo się ''wywyższasz'' jeżeli chodzi o ten temat.. Przykładowo ja umiem robić takie grafiki ale zwyczajnie mi się nie podobają i podejrzewam że połowa z forum też umie robić coś takiego ale jest to za bardzo CUKIERKOWE. Każdy ma swój styl a z twoich słów wynika taka trochę ignorancja bo to że twoje prace bardziej ci się podobają nie znaczy że są LEPSZE ŁADNIEJSZE BO WIESZ ON NIE DODAŁ PIERDYLIARD EFEKTÓW TO WIESZ ON NIE UMIE SIĘ POSŁUGIWAĆ FOTOSZOPEM WIESZ OCB GOŚCIU.. 

I to się nazywa PROFESJONALIZM

• Plus 1

55 minut temu, poniacz napisał:

a bardzo się ''wywyższasz'' jeżeli chodzi o ten temat..

Bardzo przepraszam, jeżeli ma to taki wydźwięk, chciałem po prostu zrobić coś w rodzaju poradnika, by ktoś, kto chciałby się tego nauczyć, zaczął zwracać uwagę, na pierdoły estetyczne. Oczywiście nie krytykuję nikogo ze względu na to, jakie robi pracę, ponieważ każdy posiada własny styl, dlatego też każdemu co innego się podoba. Właśnie dlatego ten poradnik głównie chciałbym zadedykować osobom, które lubią takie wodotryski i chciałyby się dowiedzieć, jak można mniej więcej uzyskać taki efekt, mniej więcej, ponieważ to nie jest poradnik jak zrobić taką konkretnie pracę, a raczej przekierowanie, by poruszyć trochę neurony w mózgu, by zauważyć rzeczy, na które zazwyczaj nawet nie zwraca się uwagi. Jak chodzi o samo wywyższanie się, to przepraszam bardzo za to, zdaję sobie z tego sprawę, że czasem powiem coś nie tak, ale również sprobuj postawić się na moim miejscu, ja grafiką zajmuje się od 2007/8 poświęciłem całe życie (do tej pory) temu, dlatego jestem często wyczulony na niektóre rzeczy... W każdym razie, przepraszam....

Przykładowo ja umiem robić takie grafiki ale zwyczajnie mi się nie podobają i podejrzewam że połowa z forum też umie robić coś takiego ale jest to za bardzo CUKIERKOWE.

Wiesz, ja nie każe ci robić takich grafik jak ja. Mówiłem już, że jest to tylko po ty, by zauważyć pewne rzeczy. To, że to czytasz, to nie oznacza, że musisz robić prace stylizowane, na taką jaką zaprezentowałem, możesz również zrobić pracę prostą, ale również mógłbyś, co nie oznacza, iż musisz, wyciągnąć coś z tego o napisałem. Taki przykład robisz sobie jakąś pracę, po czym dodasz sobie jakiś według ciebie fajny szczegół, ty ja sam potrafisz takie rzeczy, ale są również i inni, a właśnie oni za każdym razem pytają się mnie o takie rzeczy...

Każdy ma swój styl a z twoich słów wynika taka trochę ignorancja bo to że twoje prace bardziej ci się podobają nie znaczy że są LEPSZE ŁADNIEJSZE BO WIESZ ON NIE DODAŁ PIERDYLIARD EFEKTÓW TO WIESZ ON NIE UMIE SIĘ POSŁUGIWAĆ FOTOSZOPEM WIESZ OCB GOŚCIU.. 

Wiem, że każdy ma swój styl i już o tym wspominałem. Program również nie ma nic do rzeczy, bo możesz również używać Paina, to zależy całkowicie od ciebie. Nie wszystko, co jest skomplikowane, jest ładne, minimalizm jest w modzie, ale również i minimalizm trzeba potrafić zrobić, ponieważ jak wiadomo, jeżeli zrobisz coś bez rozwagi, to zapewne nie wyjdzie, a jeżeli przemyślisz to, co robisz, to efekty twej pracy mogą być bardzo owocne. I właśnie tu dochodzimy do tego momentu, o którym już wspominałem, trzeba nauczyć się zauważać takie rzeczy, takie, które wyglądają w twoim mniemaniu ładnie, oraz te, które nie. Właśnie to jest styl, każdy ma trochę inny, ale na każdy styl składają się z tych czynników, oczywiście nie wszystkie, które pokazałem w mojej pracy, ale mam na myśli o same efekty, ponieważ nawet ta najprostsza praca, składa się z rzeczy dodanych przez ciebie, czyli to, co starałem się pokazać w tym poradniku, by dodawać takie smaczki, oczywiście, z rozwagą, ponieważ jak to mawiają co za dużo to niezdrowo. Powiem już na konie... nie ma co oceniać pochopnie, wystarczy zrozumieć co autor miał na myśli, mimo że często gada głupoty, na pewno nie miał nikogo w zamiarze obrazić, dlatego też z góry was przepraszam po raz setny, przepraszam jeśli ktoś odebrał to w złym świetlne...

Odpowiedź dla posta @poniacz

Mumin Czy ja wiem... zależy co w czyim mniemaniu nazwiemy profesjonalizmem...

Edited by 3majsie1995
  • Plus 1