Sign in to follow this  
galbar

Urodziny i życzenia

Recommended Posts

Witajcie! 🦇

W odpowiedzi na propozycję @Mazura z TEGO tematu, pragnę poniżej przedstawić co udało mi się zdziałać.

Niestety Mazur nie podjął dalej tamtej sprawy mimo moich próśb, więc ja się poczułem ostatecznie do tego by to zrobić i znalazłem jak już wspomniałem wcześniej kilka for gdzie to działa (lepiej bądź gorzej) i znalazłem także (nietanią) aplikację pod forum, która zapewnia całkiem ciekawe rozwiązania dotyczące właśnie tematu urodzin użytkowników i postanowiłem ją nabyć.

W samym Panelu Administracyjnym (czyli "ACP" h3h3) konfiguracja apki odbywa się w kilku zakładkach co powinno dać Wam od razu mniej więcej możliwość do wyobrażenia sobie co można tam poustawiać:

IAYV3P4.png

Ze statusów nie korzystamy wcale na naszym forum, uznaliśmy to za zbędne już dawno temu. Wysyłanie mailem życzeń uważam za niepotrzebne. Wstępnie ustawiłem pojawianie się wiadomości z życzeniami na Czatboxie, wiadomość prywatną do danej osoby, która obchodzi urodziny, a także specjalny temat na forum. Wszystko będzie odbywało się z automatu i będzie wysyłane z mojego konta na forum. Dla tematów dotyczących życzeń urodzinowych został stworzony specjalny dział, w którym nie ma możliwości tworzenia nowych tematów przez użytkowników forum (będzie możliwość odpowiadania na te już istniejące, które będą tworzyć się jak już wspomniałem automatycznie). Lekkiej reorganizacji został poddany układ poddziałów w dziale "Świat użytkownika", jak widać na poniższym screenie:

r45OClf.png

To jak i czy dobrze będą wyglądać wiadomości (prywatne i na Czatboxie) oraz temat wyjdzie w praniu, jak coś będzie działać nieprawidłowo to będę to edytował w aplikacji, aż doprowadzimy to do momentu, w którym będzie to działać tak jak docelowo byśmy sobie życzyli! 😉

Dodany został także osobny segment z prawej strony forum, wyróżniający osobę bądź osoby, które danego dnia mają urodziny. Wczoraj testowałem to pojawiał się tam jeszcze Wilk, który obchodził 28 urodziny bodajże (wszystkiego najlepszego @Wilk!), dzisiaj niestety nikt nie ma urodzin, więc być może nie jest to dobry przykład, ale pojawia się też stosowna informacja na ten temat:

yMgwLht.png

Chyba tyle z ogólnych ogłoszeń w tej sprawie, a niebawem pewnie zobaczymy jak sprawdza się to w praktyce i "czy warto było?" jak pyta Chylińska (i oby nasza odpowiedź nie była jak ta Stonogi 😛 )

Za propozycję tak czy inaczej dziękuję @Mazurowi, a za pomoc ze stylem, który płatał figle przy instalacji tej aplikacji dziękuję @Lodarowi! 😉

Temat pozostawiam otwarty i w przypadku swoich opinii, uwag bądź sugestii proszę o odpisywanie odnośnie tych nowości właśnie tutaj!

• Plus 1

Fajnie, że zostało to zrealizowane, aczkolwiek zmieniłbym ten napis (po prawej strony głównej) z "Nikt dziś nie obchodzi urodzin" na "Nikt nie obchodzi dziś urodzin".

• Plus 1

4 minuty temu, NyuK napisał:

Fajnie, że zostało to zrealizowane, aczkolwiek zmieniłbym ten napis (po prawej strony głównej) z "Nikt dziś nie obchodzi urodzin" na "Nikt nie obchodzi dziś urodzin".

Dzięki, faktycznie sformułowanie z Twojej propozycji brzmi stylistycznie lepiej, więc już zmieniłem! 😉

Czekam na Twoje pierwsze urodziny 🙂

Dzięki galbar

Bardzo fajny pomysł z tym temacikiem nic dodać nic ująć ;)

1 minutę temu, Sztosek napisał:

no mam nadzieję ze za rok złożycie mi życzonka pozdrawiam serdecznie;;;;;;;;p

Najpierw uzupełnij datę urodzin w profilu! 😉

• Plus 1
  • Haha 2

Bardzo fajnie zrobione... czekamy, czekamy na kolejne nowe rzeczy u nas 😄 

Temat zamknięty

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this