Sign in to follow this  
Martino

Usunięcie rangi OP+

Recommended Posts

Witam Was drodzy użytkownicy!

W drodze głosowania podjętego przez Trybunał Sów jednogłośnie postanowiono, iż usuwamy rangę OP+ (uprawnienia Admina na innych serwerach dla osoby piastującej stanowisko Opiekuna na jednym z nich) z kilku powodów, ale głównym z nich jest fakt, że powstała ona by wypełnić pustki na serwerach gdzie nie posiadaliśmy jeszcze tak dobrej kadry administracyjnej - były to same początki sieci jak i przejście CS:GO na free2play i jednocześnie w związku z tym plaga cheaterów.

Od tego momentu Opiekunowie będą posiadali rangę funkcyjną tylko na własnym serwerze. By dołączyć do kadr innych serwerów muszą złożyć podanie na Admina.

Miłego dnia! 🦇

• Plus 4
  • Sad 1
  • Minus 1

Posted (edited)

Bardzo dobrze, że zabrany, lecz moim zdaniem powinno się zrobić jakąś dodatkową rangę w stylu supporta gdzie za typową składką OP/Moderator będzie mógł sprawować funkcję admina na każdym serwerze.

Edited by yoPoniacz

Moim zdaniem OP+ był dobry ponieważ nie jednokrotnie miałem przypadek gdzie ktoś pisał do mnie , abym wbił na serwer dd2 , aby zbanować gracza również miałem podobny przypadek wbiłem na arenki gdzie gość grał odpalony. Ale to jest wasza decyzja. Ja osobiście bym zostawił OP + tylko bez Vipa z samym panelem Admina.

• Plus 1
  • Wut? 1

Godzinę temu, Wilk napisał:

Moim zdaniem OP+ był dobry ponieważ nie jednokrotnie miałem przypadek gdzie ktoś pisał do mnie , abym wbił na serwer dd2 , aby zbanować gracza również miałem podobny przypadek wbiłem na arenki gdzie gość grał odpalony. Ale to jest wasza decyzja. Ja osobiście bym zostawił OP + tylko bez Vipa z samym panelem Admina.

A moim zdaniem jest to bardzo dobre posunięcie, gdyż chcemy rozwinąć kadry administracyjne na naszych serwerach, a ranga OP+ została stworzona, gdy CS:GO stało się darmową grą przez co na serwery wchodziło mnóstwo cheaterów. Trochę czasu minęło i można zauważyć, że cheaterów jest co raz mniej, więc ranga OP+ jest też zbędna. 

Co do pisania graczy do OP+, także chcemy ominąć czegoś takiego, aby każdy opiekun skupił się na własnym serwerze. Nieraz otrzymywałem wiadomości od graczy, żebym wszedł na serwer i zbanował jakiegoś gracza - robi się to coraz bardziej męczące. Gracze powinni pisać bezpośrednio do adminów serwera, a następnie do opiekuna tego serwera, dlatego też idziemy teraz w stronę "rozwoju" kadry administracji na każdym serwerze, aby nie zdarzały się sytuacje w których żaden admin nie będzie aktywny.

Twoje ostatnie zdanie już wytłumaczyłem wyżej - chcemy, aby opiekunowie skupili się na własnych serwerach oraz dobrali sobie kadre administracyjną przez którą nie powinno być potrzeby pisania do "wyższych rang".

1 godzinę temu, yoPoniacz napisał:

Bardzo dobrze, że zabrany, lecz moim zdaniem powinno się zrobić jakąś dodatkową rangę w stylu supporta gdzie za typową składką OP/Moderator będzie mógł sprawować funkcję admina na każdym 

Na ten post odpisał Martino - owy "support" niczym nie różnił by się od aktualnego admina. Opiekun nadal może sprawować funkcje adninistracyjne na innych serwerach, natomiast musi napisać podanie oraz zapłacić składkę tak jak inny gracz.

• Plus 4

Pozwolę sobie wtrącić też kilka słów od siebie, bo zdaje się że propozycja takiego ruchu wyszła właśnie ode mnie. Poniżej wymienię kilka powodów, dla których ranga OP+ jest zbędna:

1. Mamy już lepsze kadry niż wtedy, kiedy ranga czy bardziej pomysł ten, by Opiekun miał także uprawnienia Admina na każdym innym serwerze został wprowadzony.
  2. Celujemy w posiadanie Opiekunów, którzy skupiają się na swoim serwerze i są jego ekspertami, nie chcemy zachęcać ich do grania na wielu serwerach, gdyż mamy z tym różne doświadczenia i zazwyczaj kończy się to niezbyt dobrze. Opiekun powinien być największym autorytetem, znawcą i stałym oraz aktywnym graczem swojego serwera - to jest priorytet i tylko to umożliwia nam jako Administracji Sieci dobry kontakt z kimś takim i zaufanie względem tej osoby, która wówczas faktycznie powinna znać potrzeby i wady danego serwera oraz pomagać nam go ulepszać.
  3. Ranga Supportu jest zupełnie zbędna. Chcemy oddzielić serwery od siebie, z tego względu, że to iż ktoś jest świetnym Opiekunem serwera Only AWP, nie znaczy że będzie dobrym Adminem na BB, JB czy DR, bo może zwyczajnie kompletnie nie znać tego trybu. W przypadku posiadania takiej osoby jako Admina innego serwera, może on zwyczajnie ośmieszać nas przed graczami. Chcemy tego uniknąć. Jeśli Opiekun chce mieć uprawnienia na innym serwerze powinien przejść rekrutację tak jak każdy inny gracz i wykazać, że faktycznie spełnia wymagania na to stanowisko.
  4. Nie chodzi tu bynajmniej o to, że chcemy zarabiać więcej przez to że taki Opiekun mając gdzieś indziej Admina będzie musiał opłacać składkę. Wiem, że niektórzy mogą tak pomyśleć natomiast jest to dalekie od zamysłu jaki mam w głowie i jaki zakłada, że przy udanym rozwoju sieci pod koniec roku (a jeśli nie wtedy to później) być może uda się znieść kompletnie obowiązkowe składki dla Adminów (co za tym idzie oczywiście Admin nie będzie też posiadał z automatu VIPa, co teraz jest jego przywilejem; składki będą dobrowolne i będą mogły być uiszczane albo w formie po prostu donacji albo oczywiście jako wsparcie serwera poprzez zakup usługi VIP na sklepie), co jeszcze bardziej wpłynie na to, że aktualnie zastosowane przez nas rozwiązanie wyda się uzasadnione i logiczne.

W razie pytań czy uwag piszcie śmiało, a na pewno postaram się wytłumaczyć wszystko i przedstawić nasze uzasadnienie oraz punkt widzenia. @Pietrek może Ty byś chciał się czymś podzielić z nami, bo minuska widzę danego pod pierwszym postem 🧐

• Plus 2

Rozumiem was , ale niektózy OP i tak grają na innych serwerach bez względu na rangę OP+ , a ta ranga w niczym nie przeszkadza tak.

Poza tym jak wspomniałem wcześniej można zrobić OP + bez konta vip.

Mimo , że jest więcej adminów to w niczym to nie przeszkadza , a w dodatku dany OP i tak będzie spędzał czas nie tylko na swoim serwerze mimo iż już nie jestem OP moim zdaniem 

Powinna być taka opcja , nie wiem dlaczego chcecie ją zdjąć jak ona w niczym nie przeszkadza.

Ale to wy decydujecie a swoje zdanie napisałem. 

Pozdrawiam co złego to nie ja ;)

Dzięki tej zmianie przysiadłem w tym miesiącu na retakes. Na samym początku jak zobaczyłem ten temat byłem negatywnie nastawiony do tego 😛 .

• Plus 3
  • Haha 1

Przyszedł dzień zamknięcia tematu. Wszyscy którzy chcieli zdążyli się już z nim zapoznać i wypowiedzieć. 

Temat zamknięty

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this